W hali WSPol. przeprowadzono po raz pierwszy w historii uczelni Mistrzostwa Szkoły Policji w Ju-jitsu Brazylijskim.

Ziarno zasiane

Ideą zawodów były: promocja sportów walki, integracja grup szkoleniowych i ... dobra zabawa. W zmaganiach wzięło udział około 50 zawodników i zawodniczek z 15 grup szkoleniowych policyjnych i studenckich. Rywalizowano w 8 kategoriach: 2 kobiecych i 6 męskich.

Zwycięzcy kobiety, do 63 kg - Alicja Kołodziejska (I rok Bezpieczeństwa Wewnętrznego) powyżej 63 kg - Aleksandra Krzyżaniak (Pol.KS) mężczyźni do 66 kg - Aleksander Twardziak (Pol.KS), do 73 kg - Piotr Ruba (II rok Administracji), do 81kg - Michał Willmann (I rok BW), do 90 kg - Adam Nowacki (grupa szkoleniowa 7), do 100 - Artur Michalik (gsz 5), + 100 kg - Szymon Jaworowski (gsz 7).

W klasyfikacji drużynowej wygrała grupa szkoleniowa 5, drugie miejsce zajął I rok Bezpieczeństwa Wewnętrznego, natomiast trzecie - II rok Administracji. Najlepszym

zawodnikiem imprezy został Szymon Jaworowski, który wygrał 4 walki przed czasem.

- Moim zdaniem zawody były bardzo udane pod względem organizacyjnym i sportowym - ocenia główny sprawca imprezy, utytułowany Jacek Szewczak. - Cieszę się, że potrafiłem zaszczepić chęć uprawiania tak trudnego sportu jak ju-jitsu tylu osobom.