Stanisław Bałdyga był najszybszym szczytnianinem w VIII Półmaratonie Hajnowskim.

Trasę Hajnówka - Białowieża przemierzyło 5 zawodników AKB Szczytno. Najlepsze miejsce - 57. - zajął Stanisław Bałdyga. Jego czas to 1:36.38. Kolejny szczytnianin, Stefan Jankowski, był 101. (1:47.37). Nestor naszych biegaczy zajął 1. miejsce w kategorii M-70, wyprzedzając m.in. znanego aktora i satyryka, Jacka Fedorowicza, który sił w biegowej imprezie spróbował jako niezrzeszony. Lokaty pozostałych zawodników AKB: 149. Andrzej Sienkiewicz (debiut) - 1.59.43, 151. Waldemar Baranowski - 2:00.56, 152. Artur Trochimowicz - 2:00.58. Wygrał Bogusław Andrzejczuk z Podlasia Białystok (1:12.10) Bieg ukończyło 200 zawodników.