Julia Kędzierska wygrała I Mistrzostwa Polski Federacji Karate Shinkyokushin. Dzięki temu będzie reprezentować Polskę na ME w Karate Kyokushin.

Julia wystąpi w Wilnie

- Julka miała bardzo wymagające przeciwniczki, łatwo nie było - komentuje jej trenerka Ewelina Mirosław. - Wiedziała jednak, jaka jest stawka i to ją mocno mobilizowało.

Szczytnianka pokonała trzy rywalki i bezapelacyjnie zajęła 1. miejsce w kategorii 50 kg. W finale okazała się lepsza od wrocławianki Natalii Chrzanowskiej. W nagrodę oprócz tytułu najlepszej zawodniczki w kraju zdobyła prawo startu w ME, które odbędą się w Wilnie.

W Wilnie nie zobaczymy natomiast Adriana Staszewskiego (65 kg). Szczytnianin, mający na swoim koncie sporo laurów, w swojej drugiej walce przegrał z Danielem Sternikiem z Konstancina-Jeziorny i zajął ostatecznie 3. miejsce