Nasze plebiscytowe głosowanie powoli dobiega końca. Na Państwa kupony czekamy do piątku 3 marca. Ogłoszenie wyników XX Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego nastąpi dokładnie tydzień później.

W kolejnych numerach prezentujemy typowania znanych osób związanych ze światem lokalnego sportu. Dziś o prezentację własnych faworytów poprosiliśmy Annę Rybińską, miejską radną i nauczycielkę wychowania fizycznego w SP 6 oraz Jerzego Cimoszyńskiego, dyrektora Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. - Stawiam głównie na swoich obecnych lub byłych uczniów – tłumaczy Anna Rybińska. - Do mojej szkoły chodzą lub chodzili Iwo Choroszewski, Julka Kędzierska, Szymon Gleba i Maciek Jóźwik. To nadzieje sportu, są pracowici, ambitni. Uważam, że Iwo Choroszewski to będzie drugi Konrad Bukowiecki.

Na kogo z kolei postawił dyrektor PCSTiR?

-Wybrałbym tu i tu czwórkę – Jerzy Cimoszyński mówi o swoich problemach z ograniczeniem się tylko do trójki zawodników w obu kategoriach. – Trudno też mówić o kolejności. Kolejność jednak dyrektor PCSTiR ostatecznie ustalił, zastrzegając, że na swojej nieco rozszerzonej liście chętnie umieściłby specjalistkę w dziedzinie karate Julię Wojciechowską i pięściarza Macieja Jóźwika. Docenia sportowy charakter weterana Tadeusza Dymerskiego oraz doświadczonego Jacka Szewczaka, chwali jednak generalnie przedstawicieli młodszego pokolenia. – Jest dużo utalentowanej młodzieży. Tym młodym ludziom należy się przyglądać i pomagać.

Dyrektor Cimoszyński zauważa, że szczególnie w dzisiejszym świecie, nastawionym na inne wartości, uprawianie na poważnie sportu wymaga wielu wyrzeczeń. - Trzeba mieć talent, ale i wykonać mnóstwo pracy. Sportowcy poświęcają życie rodzinne i prywatne. Zamiast iść do kolegów, idą na trening – słyszymy.

(gp)

TYPUJĄ CZYTELNICY

Anna Rybińska
SENIOR:
1. Konrad Bukowiecki, 2. Tadeusz Dymerski, 3. Maciej Jóźwik
JUNIOR:
1. Iwo Choroszewski, 2. Szymon Gleba, 3. Julia Kędzierska.

Jerzy Cimoszyński
SENIOR: 1. Konrad Bukowiecki, 2. Tadeusz Dymerski, 3. Jacek Szewczak.
JUNIOR: 1. Julia Kędzierska, 2. Emilia Gwiazda, 3. Dominik Smosarski.