Dominik Smosarski bardzo dobrze odnajduje się także w międzynarodowym towarzystwie. Podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi był bliski wywalczenia medalu. Do brązu w biegu na 200 m zabrakło 0,08 s.

Dominik o krok od brązuTalent Dominika rozwija się prawidłowo, a świadczy o tym udany występ podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Niespełna 16-letni zawodnik Gwardii Szczytno w biegu eliminacyjnym był drugi w swojej grupie z wynikiem 22,46. Wygrał późniejszy mistrz, Francuz Florian Barbier, również przekraczając granicę 22 s. Bieg finałowy był znacznie szybszy. Zwycięzca wygrał wyraźnie (21,52), ale walka o podium była niezwykle wyrównana. Drugie miejsce zajął Czech Matej Krsek (21,93), trzecie – Holender Bryan Ponk (ten sam czas), a czwarte, najgorsze dla sportowca, nasz zawodnik (22,01). - W finale Dominik biegł na skrajnym, ósmym torze i to na pewno nie było atutem. Walczył o medal, na który po cichu liczyliśmy, patrząc na rekordy życiowe uczestników ( niedawny rekord zawodnika Gwardii to 21,92- przyp.red.), ale ostatecznie na mecie był czwarty – mówi trener Ireneusz Bukowiecki. -  Nie możemy więc narzekać, przecież rok temu nikt o nim jeszcze nie słyszał, ale trochę żałujemy, bowiem podium było tuż tuż.