Konrad Bukowiecki wygrał halowy mityng w Spale, a przy okazji pobił rekord życiowy i wypełnił minimum na Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie.

Bukowiecki z kwalifikacją na Mistrzostwa Europy
Konrad Bukowiecki (z lewej) i Dominik Smosarski regularnie dostarczają naszym kibicom powodów do dumy

Konrad Bukowiecki najlepsze miał pierwsze podejście, w którym uzyskał 20,84 m. To najlepszy wynik szczytnianina w hali. Drugi w konkursie był Michał Haratyk (20,19), trzeci zaś – Jakub Szyszkowski (20,14). Cała trójka uzyskała w Spale wyniki, którymi wypełnili minimum na Halowe Mistrzostwa Europy, które w marcu odbędą się w Belgradzie.

W konkursie wystartowało jeszcze trzech zawodników Gwardii Szczytno. Andrzej Regin był piąty (18,47), Sebastian Łukszo – szósty (18,46), a Andrzej Naszko – dziewiąty (17, 57).

REKORD SMOSARSKIEGO

Znakomicie zaprezentował się w Spale sprinter Gwardii Szczytno Dominik Smosarski. 17-latek wystartował razem z seniorami i był najszybszy w eliminacjach, w których wynikiem 6,81 poprawił o 0,01 s swój niedawny rekord na 60 m. W finale powtórzył ten sam czas, ale był minimalnie wolniejszy od 26-letniego Michała Derusa z Tarnowa (również 6,81).

(gp)