Konrad Bukowiecki zajął trzecie miejsce w pokazowym konkursie pchnięcia kulą w Poczdamie. Zmagania miały nietypowy przebieg, ponieważ po krótkich kwalifikacjach zawodnicy rywalizowali ze sobą systemem pucharowym.

Bukowiecki trzeci w pojedynkach na kule
Konrad Bukowiecki w pojedynku kulomiotów w Poczdamie był trzeci

Do Niemiec pojechało dwóch Polaków-oprócz kulomiota Gwardii Szczytno w Poczdamie zameldował się Michał Haratyk, ubiegłoroczny halowy wicemistrz Europy. Obaj zawodnicy przeszli przez eliminacje (dwie serie), a następnie pojedynkowali się z zawodnikami z innych krajów. Bukowiecki w pierwszej rundzie w systemie KO był lepszy niż Niemiec Lewke (20,44 – 19,48), w ćwierćfinale pokonał Serba Kolasinaca (20,69 – 20,56), ale w półfinale uległ Tomasowi Stankowi z Czech (20,42 – 21,30). Konkurs wygrał Niemiec David Storl, który w ostatnim pojedynku zmagań uzyskał 21,32 m. Bukowieckiemu przypadła trzecia lokata (20,69), a o centymetr gorszy był Haratyk.

Po występach w Niemczech Konrad Bukowiecki zaprezentował się również w konkursie pchnięcia kulą w Spale. Wynik 20,51 m (uzyskany, co ciekawe, dwukrotnie) dał mu pierwsze miejsce. W zawodach wystąpiła też trójka innych kulomiotów szczycieńskiej Gwardii. Andrzej Naszko był piąty (18,11), Andrzej Regin – szósty (18,08), a Sebastian Łukszo – ósmy (17,61).

W najbliższy czwartek Konrad Bukowiecki zaprezentuje się w Orlen Cup w Łodzi.

(gp)