Lekkoatleci ze Szczytna, korzystając z ładnej pogody i faktu organizowania w wielu miejscach naszego kraju licznych sportowych imprez, uczestniczą w kolejnych zawodach.

Dwa zwycięstwa "zaliczył" Maciej Wojciechowski. Nasz zawodnik był najlepszy w XIV Biegu Konstytucji w Ostródzie. Międzynarodowa obsada miała do pokonania 5 km. Czas Wojciechowskiego to 14.21 min. Szczytnianin triumfował także na nietypowym dystansie 2 km z przeszkodami. Bieg przeprowadzono podczas Ogólnopolskiego Mityngu LA w Olsztynie. Nasz zawodnik uzyskał czas 5.46,76 min. - Nie biegałem na tym dystansie od 8 lat - powiedział "Kurkowi" Wojciechowski. Występ w Kortowie był dla niego przetarciem przed ME Policji w Pradze.

W przeprowadzonym w Łubiance k. Torunia IX Biegu Samorządowym na dystansie 15 km Jacek Ciełuszecki zajął 3. miejsce z czasem 49.53 min. Zawodnik AKB stracił do zwycięzcy, Tomasza Drąga z Chełmna, 1.41 min. Nasz reprezentant wystartował także w IV Półmaratonie Chełmżyńskim. Szczytnianin był 6. w stawce 134 biegaczy, a jego wynik to 1:14.19 godz.

Nieco wcześniej Zygmunt Zapadka uczestniczył w nietypowym, III Leśnym Maratonie w Wejherowie. W klasyfikacji generalnej zawodnik AKB zajął 24. miejsce z czasem 4:00.07 godz. Bieg ukończyło 69 osob. Również samotnie w IV Międzynarodowym Biegu Europejskim w Gnieźnie uczestniczył inny szczytnianin Artur Trochimowicz. Reprezentant AKB bieg na 10 km ukończył z czasem 43.27 min, co jest jego nowym rekordem życiowym. Do mety dobiegło 382 zawodników.

Większa grupa naszych biegaczy wystartowała w 24. Maratonie Wrocławskim. Zbigniew Łuński był 82. (3:07.43), Jan Majewski - 205. (3:27.24), Zygmunt Zapadka - 359., a Stefan Jankowski - 360. (ten sam czas - 3:43.47). Maraton ukończyło 844 zawodników. W przeprowadzonym w tym samym mieście półmaratonie Dariusz Wędrowski był 21. (1:22.29). Linię mety przecięło 583 biegaczy.

Szczytnian nie zabrakło także na trasie XXV Łomżyńskiej Dziesiątki. Józef Zdunek był 48. (43.20 - rek. życ.), Artur Trochimowicz - 50. (43.41), Marian Gołąbek - 94. Wynik 1:00,48 dał mu 1. miejsce w kategorii wiekowej.