Reprezentanci szczycieńskiej WSPol. przywieźli z zakończonych w Pile Mistrzostw Polski Policji dwa złote medale. Nasza ekipa w klasyfikacji drużynowej zajęła drugie miejsce.

Mistrzów dwóch

Na najwyższym stopniu podium stawali: Jacek Szewczak (kat. 81 kg) i Tadeusz Dymerski (100 kg, gr. wiek. pow. 35 lat). Ten ostatni ponad rok temu obwieścił zakończenie swojej zawodniczej kariery. Nastąpiło to podczas poprzednich MPP przeprowadzonych w Szczytnie. Pod koniec listopada nestor szczycieńskich judoków ponownie stanął na macie.

- Tak jakoś mnie podkusiło... Chciałem jeszcze raz spróbować - tłumaczy Tadeusz Dymerski. - I dać, jako trener, przykład młodszym, zmobilizować ich do treningów - dodaje. - W judo wygrywa głowa, a nie mięśnie.

Dymerski pokonał młodszych o 20 lat judoków z Gdańska i Legionowa. W ten sposób zdobył swój drugi złoty i ósmy w ogóle medal resortowych mistrzostw. - Przydałoby się dojść do dziesiątki - rozmarza się świeżo upieczony mistrz.

Nie tylko Tadeusz Dymerski i Jacek Szewczak godnie bronili barw WSPol.-u. Na drugim stopniu podium stanął Michał Berner (66 kg), brąz wywalczyli natomiast: Arkadiusz Świderski (90 kg), Michał Dymerski (+100 kg) oraz Marek Czuba (81 kg, pow. 35 l.). W klasyfikacji drużynowej szczytnianie zajęli 2. miejsce. Ustąpili tylko bezkonkurencyjnej KWP Gdańsk. Startowało 14 ekip.

W pilskiej imprezie wystąpiło kilkoro zawodników zasłużonych dla polskiego judo. Na macie walczyli byli olimpijczycy: Piotr Kamrowski i Krzysztof Wojdan oraz związana niegdyś ze szczycieńskim klubem Akademicka Mistrzyni Świata Joanna Majdan.

* * *

Złoty medalista z Piły Jacek Szewczak startował nieco wcześniej w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu. Podczas imprezy, która odbyła się w Rotterdamie, wygrał dwie walki, tyleż pojedynków przegrał, co pozwoliło mu na zajęcie punktowanego miejsca. Przypomnijmy, że warunkiem uczestnictwa pracownika WSPol. w mistrzostwach było... zrzucenie kilkunastu kilogramów - Szewczak, związany dotychczas z kategorią 94 kg, startował w wadze 77 kg. W kat. 94 kg bardzo dobrze spisał się brat Jacka - Tomasz, który dla Polski wywalczył srebro.