Młodzi zawodnicy szczycieńskiej Katany wywalczyli 10 medali podczas 3. edycji Dziecięcej Ligi Grapplingowej.

Dziesięć razy na podium w Lipnie
Zawodnicy Katany siedem razy stawali na najwyższym stopniu podium – wśród nich był m.in. Olaf Ostaszewski

W zawodach przeprowadzonych w Lipnie wystartowało około 100 młodych sportowców z 10 polskich klubów.

- Na co dzień trenujemy ju-jitsu w kimonach, a grappling to takie zapasy w parterze – przypomina trener Jacek Szewczak. -Trochę bałem się o moich podopiecznych, że mimo doświadczenia w ju-jitsu mogą nie poradzić sobie w nowym sporcie z nowymi regułami.

Obawy były nie do końca uzasadnione, bo szczytnianie na podium wskakiwali dziesięciokrotnie. Aż

siedem razy byli najlepsi w swoich kategoriach. Sztuki tej dokonali: Igor Szewczak (28 kg), Olaf Ostaszewski (60 kg), Igor Szadkowski (+60 kg), Zuzanna Kania (55 kg), Gaspar Święciński (44 kg), Tymoteusz Stachula (40 kg) i Marcel Malon (30 kg). Na drugim stopniu podium stanęli: Antoni Skowroński (40 kg) i Piotr Szewczak (+60 kg). Trzecie miejsce zajął Damian Srebrzyński (50 kg).

Do zakończenia grapplingowej ligi zostały jeszcze dwa turnieje. - Dzięki tak dużej ilości złotych medali zmniejszyliśmy stratę punktową w klasyfikacji generalnej Dziecięcej Ligi Grapplingowej – mówi Jacek Szewczak. - Do 3. miejsca brakuje nam tylko 3 oczek, a przecież na jednej lidze nie startowaliśmy. Myślę, że kolejne dwa starty pozwolą moim zawodnikom cieszyć się z medali indywidualnych mistrzostw Polski, jak również zespołowego triumfu.