Dominik Smosarski został podwójnym złotym medalistą Mistrzostw Polski U 20, które odbyły się w miniony weekend w Toruniu. Swój świetny występ okrasił halowym rekordem Europy juniorów.

Dominik podwójnym Mistrzem Polski
Dominik Smosarski (na pierwszym planie) nie miał sobie równych \w obu sprinterskich biegach.

Dominik, formalnie należący do kategorii U 18, która miała swoje mistrzostwa równolegle, zmagał się z zawodnikami o 2 lata starszymi. Wśród nich też nie było szybszych od sprintera Gwardii Szczytno. Podopieczny Ireneusza Bukowieckiego rozpoczął swoje występy doskonale. W sobotnie popołudnie wygrał najpierw kwalifikacje biegu na 60 m z rekordem życiowym 6,78. W późniejszym o godzinę finale był wprawdzie o 0,01 s wolniejszy, ale to i tak bez problemów wystarczyło do wywalczenia złotego medalu. Kolejna godzina i kolejny mocny akcent. Tym razem Smosarski wygrał serię kwalifikacyjną biegu na 200 m, ustanawiając halowy rekord Europy U 20 (21,11). To przy okazji najlepszy w tym roku wynik na świecie w kategorii U20 i ósmy w historii występów polskich sprinterów – seniorów. Na finał zawodnik Gwardii czekał do niedzielnego wieczoru. Nikt z pozostałych pięciu startujących nie był w stanie mu zagrozić i Dominik wygrał z czasem 21,20. Następny na mecie Przemysław Kozłowski z Rudy Śląskiej (pobił rekord życiowy) miał czas o 0,58 s gorszy.